• re-ccedil-el-nga-mjedrat_hd.jpg

  Reçel nga mjedrat

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: • 2 kg mjedra • 1 kg sheqer • 1 limon Përgatitja: 2 kg mjedra i hidhni në kullore dhe i lani, duke e fundosur kulloren në ujë 5-6 herë, derisa të ...

  Lexoni me shume
 • patate-t-euml-mbushura_hd.jpg

  Patate të mbushura

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – Dy patate të madhësisë normale – Disa shtresa mish të thatë – Një ve – Një copëz e vogël gjalpë – Krip dhe piper Përgatitja: Patatet i preni në mes dhe ...

  Lexoni me shume
 • sup-euml-me-pul-euml-dhe-kokos_hd.jpg

  Supë me pulë dhe kokos

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – 150 mililitra qumësht nga arra e kokosit – një tufë e vogël me rrënjë të koriandrit – dy feta xhenxhefil – dy speca të kuq, pikant – një lugë gjelle me ...

  Lexoni me shume
 • pul-euml-e-pjekur-me-mjalt-euml-mustard-euml-dhe-er-euml-za-t-euml-fresk-euml-ta_hd.jpg

  Pulë e pjekur me mjaltë,...

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – 6 copa mesatare fileto nga gjoksi i pulës – 1/2 filxhan mjaltë – 1/2 filxhan salcë mustardë – 1 lugë gjelle me bazilikë të thatë, ose disa gjethe bazilike të freskët ...

  Lexoni me shume
 • pul-euml-e-pjekur-me-mjalt-euml-mustard-euml-dhe-er-euml-za-t-euml-fresk-euml-ta_hd.jpg

  Pulë e pjekur me mjaltë,...

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – 6 copa mesatare fileto nga gjoksi i pulës – 1/2 filxhan mjaltë – 1/2 filxhan salcë mustardë – 1 lugë gjelle me bazilikë të thatë, ose disa gjethe bazilike të freskët ...

  Lexoni me shume
 • patate-me-proshut-euml-dhe-brokoli_hd.jpg

  Patate me proshutë dhe brokoli

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – 450 gr patate – 450 gr brokoli – 1 ½ e filxhanit të gatuara – proshutë e prerë në kuba – 30 ml krem supë të kërpudhave – 30 ml qumësht, ...

  Lexoni me shume
 • mis-euml-r-t-euml-thekur-dhe-sallat-euml-pule_2_hd.jpg

  Misër të thekur dhe sallatë...

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

   Përbërësit: – 2 lugë çaji vaj bimor – 75 gram kokrra misri – 2 lugë çaji krem qumësht – 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë – një maje luge me ...

  Lexoni me shume
 • shpageti-me-qofte_hd.jpg

  Shpageti me qofte

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – disa qofte te vogla – speca të prerë në kubikë të vegjël – 1 qepë e njomë – 1 thelbi hudhër – 2 kokrra domate – 1 karotë e zierë e ...

  Lexoni me shume
 • fileto-salmoni-me-limon_hd.jpg

  Fileto salmoni me limon

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: – 4 fileto salmoni – 3 limonë – 1 tufë majdanoz – 1 thelbi hudhër – verë Vermut – vaj ulliri – piper i kuq, kripë të trashë Përgatitja: Pastrojmë filetat e ...

  Lexoni me shume
 • lsquo-quiche-lorraine-rsquo-byrek-tradicional-francez_hd.jpg

  ‘Quiche lorraine’, byrek tradicional francez

  Vleresimi mesatar: (0 / 5)

  Përbërësit: Për brumin: – 250 gr miell – 125 gr gjalpë (të jetë i butë në temperaturë ambienti) – 1 e verdhë veze – 50 ml ujë – pak kripë Për kremin e ...

  Lexoni me shume
All recipes and photos are copyright © of their respective owners. All recipes and photos provided are for educational purposes only.