fileta-vici-salce-vere-kuqe
Fileta viçi në salcë...

Rrihni çdo pjesë të mishit...

The most perfectly infallible food and drink recipes collection.

 • fileta-vici-salce-vere-kuqe

  Fileta viçi në salcë...

  Average Rating: (5 / 5)

  Rrihni çdo pjesë të mishit në feta të holla dhe përhapni mbi to pak hudhër të grirë, rozmarinë të copëtuar dhe djathë mbi çdo fetë.

  Read more
 • bruschetta-djathe-shkrire-salsice-suxhuk-ereza

  “Bruschetta” me djathë të...

  Average Rating: (0 / 5)

  Për brusketa, përdorim qumësht, djathë dele, salcë. Kjo recetë është një opsion që mund të shoqërohet së bashku me disa aperitivë të tjerë.

  Read more
 • amareta-bajame-kafe--xhem-vishnjash

  Amareta me bajame, kafe...

  Average Rating: (0 / 5)

  Në një enë të vogël bashkoni kafen me ujin, më pas në një enë tjetër përzieni këtë me miellin e bajames, sheqerin, xhemin e vishnjave dhe të bardhat ...

  Read more
 • muskul-menyre-sharri

  Muskul në mënyrë sharri

  Average Rating: (0 / 5)

  Copët e muskulit të mbushur i rendisim shkallë-shkallë në pjatën për servirje. Zbukurojmë me bizele të kaurdisur, me lulelakre, copë karote dhe mashurka. Sipër hedhim lëngun nga tenxherja.

  Read more
 • kollpite-dredhanik

  Kollpite dredhanik

  Average Rating: (5 / 5)

  Kollpitet e gatshme i vëmë në tavë. Të njëjtë gjë e bëjmë edhe me petët e tjera. Sipër kollpiteve hedhim vaj dhe tavën e vëmë në furrë. Pjekim ...

  Read more
 • biskota-me-parmexhan-dhe-fruta-arrore

  Biskota me parmexhan dhe...

  Average Rating: (5 / 5)

  Biskotat, mund t’i ruani në një enë hermetike deri në një javë, ose në frigorifer deri në dy muaj.

  Read more
 • torte-kafe-arra

  Tortë me kafe dhe...

  Average Rating: (0 / 5)

  Arrat imtësohen, tunden të verdhat me sheqer, u shtohet mielli, niseshteja, kakaoja dhe shkuma e të bardhëve të vezëve. Kjo masë qitet në kallëp të rrumbullakët për torta ...

  Read more
 • fileto-merluc-pjekur-rizoto-integrale-vanilje

  Fileto merluci të pjekur...

  Average Rating: (0 / 5)

  Pastrojmë peshkun duke hequr vetëm kockën kryesore. Në një tepsi të vogël vendosim peshkun, të cilin e kemi skuqur për 1 minutë nga krahu i lëkurës në një ...

  Read more
 • shishqebap-pule-me-susam

  Shishqebap pule me susam

  Average Rating: (5 / 5)

  Shishqebapet i rendisim mbi perimet në pjatën për servirje. Zbukurojmë me degë kopri në dy skajet e pjatës. Në mes vëmë një gjysmë limoni të prerë në formë ...

  Read more
 • 1320809039sallate_makarona.jpg

  Sallatë me makarona

  Average Rating: (5 / 5)

  Zieni makaronat në një tenxhere me ujë të valuar dhe kripë. Në vazhdim kullojini, shpëlajini me ujë të ftohtë dhe hidhini në tenxheren ku i ziet.

  Read more

Social Network

Weekly Special

kollpite-dredhanik
kollpite-dredhanik

Kollpite dredhanik

Kollpitet e gatshme i vëmë në tavë. Të njëjtë gjë e bëjmë edhe me petët e tjera. Sipër kollpiteve hedhim vaj... more

Read More
All recipes and photos are copyright © of their respective owners. All recipes and photos provided are for educational purposes only.