Total: (11,452)

Guzhina

... for a perfect infallible recipe
Skip Navigation
Buke misri e shijshme

Category: Bread - Contributor: parajsa - Ratings: 0 - Comments: 0
Buke misri e shijshme

Ingredients:


Per te pergatitur buke misri ne shtepi ju duhen:

2 filxhane caji miell
2 filxhane caji miell misri
1 filxhan caji kos
1/2 filxhan caji vaj
2 veze
1 filxhan caj uje te gazuar
1/2 luge sode buke

Procedures:


Per te pergatitur buke misri ne shtepi ju duhen:

2 filxhane caji miell
2 filxhane caji miell misri
1 filxhan caji kos
1/2 filxhan caji vaj
2 veze
1 filxhan caj uje te gazuar
1/2 luge sode buke

Pergatiteni brumin me asortimenetet e mesiperme dhe hidhini ne fund dhe ujin me soden.Perzijini serish.Me tej perpara se ta vini ne tepsi (lyeni kete te fundit me margarine dhe pakez miell per te parandaluar ngjitjen e brumit).
Vijeni ne furre me 180 gr C .Furra duhet te kete qene ngrohur ca perpara.
Servireni te ngrohte.Rate this recipe

1   2   3  4   5  

Enter Comment

Your Name:

Website:

Email:*

Security Code:


Your comment:


 • Spurl
 • Digg
 • Del.icio.us
 • Blink
 • Furl
 • Share on Facebook
 • Technorati
 • Reddit
 • Stumbleupon
 • Blog with Windows Live Spaces
 • Sphinn
 • Y!MyWeb
 • Simpy
 • Google
All recipes and photos are copyright © of their respective owners. All recipes and photos provided are for educational purposes only.