Buke misri e shijshme

2014-07-19
12511325244kd9ac.jpg
 • Prep Time : 0m
 • Cook Time : 0m
 • Ready In : 0m

Buke misri e shijshme

Per te pergatitur buke misri ne shtepi ju duhen:

2 filxhane caji miell
2 filxhane caji miell misri
1 filxhan caji kos
1/2 filxhan caji vaj
2 veze
1 filxhan caj uje te gazuar
1/2 luge sode buke

Per te pergatitur buke misri ne shtepi ju duhen:

2 filxhane caji miell
2 filxhane caji miell misri
1 filxhan caji kos
1/2 filxhan caji vaj
2 veze
1 filxhan caj uje te gazuar
1/2 luge sode buke

Pergatiteni brumin me asortimenetet e mesiperme dhe hidhini ne fund dhe ujin me soden.Perzijini serish.Me tej perpara se ta vini ne tepsi (lyeni kete te fundit me margarine dhe pakez miell per te parandaluar ngjitjen e brumit).
Vijeni ne furre me 180 gr C .Furra duhet te kete qene ngrohur ca perpara.
Servireni te ngrohte.

Recipe Type:

The most perfectly infallible food and..

Average Member Rating

(0 / 5)

0 5 0
Rate this recipe

0 people rated this recipe

Related Recipes:
 • 1172381352bakingpowderbiscuits.jpg

  Baking powder biscuits

 • 1172382736ciabatta.jpg

  Ciabatta

 • 1171618028chocolatechunkymightymuffins.jpg

  Chocolate chunky mighty muffins

 • 1173240724cornloaf.jpg

  Corn loaf

 • 1173238781grahambreadsteamed.jpg

  Graham bread steamed

Leave a Reply

All recipes and photos are copyright © of their respective owners. All recipes and photos provided are for educational purposes only.